Manufaktura Radości
  • Strona Główna
  • Psychologia
  • Inspiracja
  • Życie
  • Sklep
  • Kontakt

Manufaktura Radości

  • Strona Główna
  • Psychologia
  • Inspiracja
  • Życie
  • Sklep
  • Kontakt
Inspiracja

Style przywiązania i o tym dlaczego warto znać swój (oraz partnera)

15 marca 2026 1 komentarz
Inspiracja

Początek roku? Przereklamowane! (zamiast noworocznych postanowień)

2 stycznia 2026 11 komentarzy
Inspiracja

Świetlik, który nie mógł świecić – opowieść o tym, że czasem nasze prawdziwe światło ukazuje się w ciemności

2 grudnia 2025 0 komentarz
Inspiracja

Nie możesz rozkazywać swoim siłom witalnym – jak przeżyć końcówkę roku?

28 listopada 2025 2 komentarze
Inspiracja

“Tam, gdzie kończy się czas” – nowa książka już dostępna

13 listopada 2025 0 komentarz
Życie

10 sposobów na zdrowe zamknięcie trudnego rozdziału w życiu

7 listopada 2025 0 komentarz
  • Psychologia

  • Inspiracja

  • Życie

Ostatnie wpisy

    Inspiracja

    Książka Manufaktura Radości – recenzje i opinie – sprawdź TO!

    Minął miesiąc odkąd “Manufaktura Radości” jest w regularnej sprzedaży i dwa miesiące licząc od momentu przedsprzedaży. Czas na Wasze opinie o książce! Jakie one są i czy ta pozycja spełniła oczekiwania? 

    Jeśli sama Wam napiszę, że jestem dumna z tej książki, nawet bardziej niż z poprzedniej, to pewnie nie wszystkich przekonam.

    Skąd ta moja duma? A stąd, że jako homo czytelnikus, “przewalam” rocznie z grubsza licząc kilkadziesiąt tytułów niczym jakiś siłacz ciężary ;). Przy ostatniej akcji “Zaczytanych” pozbyłam się z ulgą jakiś 50 kg książek. Mogę więc chyba powiedzieć, że mam porównanie i wiem, co na wydawniczym rynku piszczy.Książki, które ukazują się i dumnie prezentują w księgarniach są oczywiście bardzo różne. Jedne podobają mi się bardziej, inne mniej, a ta moja książka, mimo że prace nad nią poszły błyskawicznie i dodatkowo nie jest efektem wysiłku prężnego wydawnictwa, a moim i mojego maleńkiego zespołu, jest i mądra i piękna. Jestem pewna, że dzięki tej lekturze można poczuć wiatr w żaglach i zobaczyć światełko w tunelu, nawet jeśli wydawało się, że go nie ma. Skąd to wiem? Od WAS!

    Książka wygląda tak jak chciałam, ale tak jak już napisałam na wstępie, chwalić się samodzielnie to trochę samochwalstwo, prezentuję więc Wam wybrane recenzje, które ukazały się od premiery w internecie!

    1. Biblioteczka Lady Margot

    Małgosia Tinc, jest blogerką, recenzentką i copywriterką, prowadzi bloga Biblioteczka Lady Margot i oprócz pisania, zachwyca cudnymi zdjęciami, które publikuje głównie na swoim Instagramie (jeśli czytacie, musicie ją obserwować!)
    Co Małgosia napisała o mojej książce?
    Foto: Instagram Małgosi
    “Skończyłam dzisiaj bardzo mądrą książkę. Wiecie, że lubię sobie czasem podczytywać coś o rozwoju osobistym, nienawidzę jednak poradników pisanych przez amerykańskich coachów – dostaję przy nich szału, w myślach rwę je na strzępy. Wyjątek zrobiłam dla Dale’a Carnegie, którego ubóstwiam. Ale to człowiek, który pisał na początku ubiegłego wieku, więc o czym w ogóle mowa… Nie było wtedy szału na hasła “możesz wszystko!” i inne tego typu bzdety.

    Autorka “Manufaktury radości” to wspaniała, niezwykle mądra kobieta, która nie mydli oczu, a swoje teksty pisze na podstawie własnych doświadczeń. Jestem pod wrażeniem. 


    Czytało mi się tę książkę wspaniale i żałuję, że tak mało na rynku wydawniczym tego typu pozycji, które nie robią z ludzi idiotów.” 

    Małgosiu, dziękuję! 


    2. Kasia Ogórek, Twoje DIY


    Kasia to moja koleżanka blogerka, o której już Wam pisałam – choćby TUTAJ. Kasię cenię za wiele rzeczy, ale także za to, że nie owija w bawełną, jest szczera, prostolinijna i po ludzku życzliwa. Kiedy jednak coś jej nie pasuje, umie to powiedzieć i tupnąć nogą.Co Kasia powiedziała o “Manufakturze”?

    Foto: z bloga Kasi –  TWOJE DIY

     

    To już druga książka Gosi, prywatnie mojej bratniej duszy. Autorka bloga „Manufaktura radości” wydała samodzielnie książkę o tym samym tytule co blog. 
     
    Jejku jaka ta książka jest dobra. Każdy powinien ją przeczytać, aby poukładać się ze sobą wewnętrznie. Gosia, nie daje dobrych i złotych rad, ale zadaje istotne pytania, na które sam czytelnik musi odpowiedzieć. Dzięki tej książce można zacząć rachunek sumienia ze swoim wewnętrznym dzieckiem i bardziej się sobą zaopiekować. 

    Pozycja jest pięknie wydana, a okładka jest pierwsza klasa. 

     

    3. Dorota Smoleń –  Od rana do wieczora 

    Tu bez wstępu, bo recenzja obszerna:
     
    Właśnie ukazała się książka „Manufaktura radości”. 52 najlepsze felietony Małgosi z jej bloga, poprawione, dopracowane, w pięknej oprawie graficznej, do wzięcia do ręki, spakowania do plecaka, czytania do poduszki i w każdych okolicznościach życiowych, gdy jest dobrze, gdy mogłoby być lepiej, na plaży pełnej ludzi i w samotne deszczowe popołudnie pod kocykiem.
     
    Każdy z nas znajdzie u Małgosi coś dla siebie. Czy jesteś w związku, czy wiedziesz życie singla, czy dopiero wchodzisz w dorosłość, czy jesteś przeczołganym przez życie czterdziestolatkiem – zawsze wyczytasz coś, co do Ciebie trafi, co pomoże Ci inaczej spojrzeć na swoje życie, na swoje wybory, problemy. O miłości, dojrzałości, ludziach toksycznych i ludziach wspaniałych, mitach, przysłowiach, kłamstwach, marzeniach, korzystaniu z czasu… Słowa Małgosi zostają w głowie i z wytrwałością spadającej kropli drążą nowe korytarze, nowe trasy dla naszych myśli. To pierwszy krok do zmiany życia na lepsze, pełniejsze, bardziej radosne.
     
    Mam tę książkę od kilku dni i nie przestaję jej wertować, zastanawiać się nad rozmaitymi sprawami. Szalenie inspirująca lektura, polecam serdecznie!

     

    Zdjęcie: Dorota Smoleń. Bloga Doroty i całą recenzję, znajdziecie TUTAJ. 


    4. Basia, Wiejący wiatr, Florysztuka


    Basia podesłała mi recenzję i piękne, domowe zdjęcia z lawendowym akcentem.
    Recenzja Manufaktury jest obszerna, wybieram wiec z niej fragment:
    “Książki Manufaktura radości” tak jak i wielu innych poradników nie da się przeczytać za jednym posiedzeniem. Uważam, że w tego typu literaturze powinno być to nawet zakazane. Dlaczego? Każdy rozdział traktuje o innej sferze naszego życia, czasem bardzo intymnej. Dotyka i często to boli, czasem oczyszcza i daje poczucie wolności, czasem kieruje na nowe tory, wskazuje drogę, czasem kiwa palcem jak dobra mama, a czasem uświadamia jak nauczyciel biologii. Dlatego warto tą książkę sobie wydzielać, każdy rozdział przemyśleć, przerobić czy jak proponuje autorka opisać. (…) Pomysł na książkę trafiony!! Realizacja równie udana:) Sama książka jest pięknie wydana. Kolory bardzo dobrze dobrane, zdjęcia dające do myślenia- wesołe, jednak nie przerysowane, raczej dopasowane do tematu.”
    Basiu, dziękuję i mam nadzieję, ze Twoje dzieciątko już po drugiej stronie brzucha!
    Zdjęcie i cała recenzję znajdziecie TUTAJ.



    Nie są to wszystkie recenzje jakie się ukazały, ale nie chcę Was zarzucić ilością, która przestanie być strawna 🙂 Na Instagramie możecie śledzić fotki i opinie o książce poprzez hasztag #manufakturaradości.

    Z wielką radością czekam na Wasze kolejne recenzje i na pewno ten post będzie miał ciąg dalszy!

    Dziękuję Wam Kochani!

    A sama książka jak zwykle dostępna TUTAJ. 

     

    28 lipca 2017 4 komentarze
    0 Facebook Twitter Google + Pinterest
  • Inspiracja

    Między hygge, lagom i … – wywiad ze mną w radiowej Czwórce

    26 lipca 2017

    Bardzo lubię rozmowy radiowe, bo jest w nich – nawet przy krótkiej formie, miejsce na ciekawość i na to, aby podzielić się wiedzą, doświadczeniem i własnymi przemyśleniami. Tu o hygge,…

    Czytaj więcej
    0 Facebook Twitter Google + Pinterest
  • PsychologiaŻycie

    Co mogę, a co muszę i dlaczego lepiej móc niż musieć?!

    24 lipca 2017

    Mogę i muszę to tylko dwa słowa, na które uczciwie rzecz mówiąc nie zwracamy uwagi. Wydaje nam się, że zbyt wiele rzeczy musimy. I to nas zabija. Dlaczego lepiej nie…

    Czytaj więcej
    3 Facebook Twitter Google + Pinterest
  • PsychologiaŻycie

    Dokąd prowadzi nienawiść?

    21 lipca 2017

    Wokół lato, wakacje, ale i silne emocje. Emocje, których nie podkręcają temperatury, ale bieg dziejów. Nie ma złych i dobrych uczuć, ale niektóre prowadzą nas na manowce. Dokąd prowadzi nienawiść? …

    Czytaj więcej
    2 Facebook Twitter Google + Pinterest
  • Bez kategorii

    Mikrowyprawy – maksymalna radość – czyli jak zrobić sobie dobre lato nawet jeśli nigdzie nie wyjeżdżasz?!

    10 lipca 2017

    Nigdzie w tym roku nie wyjeżdżasz, albo urlop był krótki i już się skończył pozostawiając po sobie żal i niedosyt? Poznaj fenomen mikrowypraw i zyskaj to co w wielkiej podróży:…

    Czytaj więcej
    0 Facebook Twitter Google + Pinterest
  • InspiracjaŻycie

    Slow wakacje, speed odpoczynek – 7 super rad na DOBRE wakacje!

    3 lipca 2017

    Wakacje jak wszystko co dobre mijają szybko. Jak odpocząć w tempie speed? Paradoksalnie! Postaw na slow i skorzystaj z 7 moich rad! Z takich wakacji wrócisz wypoczęta i odmieniona!   …

    Czytaj więcej
    0 Facebook Twitter Google + Pinterest
  • PsychologiaŻycie

    Już mi z Tobą nie po drodze: Kiedy zakończyć związek, relację?

    28 czerwca 2017

    Końce i początki to część życia. Czasem bolesna, często trudna, ale nieuchronna, bo w końcu nie da się przeżyć życia stojąc w miejscu. Z kim lub czym już Ci nie…

    Czytaj więcej
    8 Facebook Twitter Google + Pinterest
  • InspiracjaŻycie

    Nawet milion lajków…

    20 czerwca 2017

    Byłam nieśmiałą dziewczynką, z masą kompleksów. Nie znosiłam być w centrum, a z drugiej strony bardzo tego pragnęłam. Żenowały mnie moje czerwieniące się policzki i głód miłości. Ale wtedy było…

    Czytaj więcej
    2 Facebook Twitter Google + Pinterest
  • Inspiracja

    Moja książka – wasze pytania! FAQ+ darmowy fragment do pobrania!

    8 czerwca 2017

    Książka “Manufaktura Radości”, którą w przedsprzedaży możecie kupić już teraz, trafi w wasze ręce po 20 czerwca. Pojawiło się w związku z tym sporo pytań, które dla porządku postanowiłam zebrać…

    Czytaj więcej
    0 Facebook Twitter Google + Pinterest
  • Bez kategorii

    Zakon sojowego latte

    5 czerwca 2017

    Zakon sojowego latte  nie wybaczy Ci kropli krowiego mleka, ani jajka, którego historii nie zbadano 3 pokolenia wstecz. Dokąd prowadzą nas żywieniowe mody i czy czasem nie jest to już…

    Czytaj więcej
    0 Facebook Twitter Google + Pinterest
Wczytaj więcej postów

O mnie

O mnie

Witaj, nazywam się Małgosia Dawid, miło mi Cię u mnie gościć! Jestem pisarką, blogerką, a przede wszystkim kobietą, która... [Czytaj dalej]

Facebook

Facebook

Newsletter

Dawka inspiracji w Twojej skrzynce? Zostaw e-mail!

Ostatnie Wpisy

  • Style przywiązania i o tym dlaczego warto znać swój (oraz partnera)

    15 marca 2026
  • Początek roku? Przereklamowane! (zamiast noworocznych postanowień)

    2 stycznia 2026
  • Świetlik, który nie mógł świecić – opowieść o tym, że czasem nasze prawdziwe światło ukazuje się w ciemności

    2 grudnia 2025
  • Nie możesz rozkazywać swoim siłom witalnym – jak przeżyć końcówkę roku?

    28 listopada 2025
  • “Tam, gdzie kończy się czas” – nowa książka już dostępna

    13 listopada 2025

Newsletter

Dawka inspiracji w Twojej skrzynce? Zostaw e-mail!

  • Facebook
  • Instagram

@2018 - Manufaktura Radości. Realizacja: RekLama Design


W górę
Strona wykorzystuje pliki cookies do prawidłowego działania strony, w celu analizy ruchu na stronie, zapewniania funkcji społecznościowych oraz korzystania z narzędzi marketingowych. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?Zgadzam się