Manufaktura Radości
  • Strona Główna
  • Psychologia
  • Inspiracja
  • Życie
  • Sklep
  • Kontakt

Manufaktura Radości

  • Strona Główna
  • Psychologia
  • Inspiracja
  • Życie
  • Sklep
  • Kontakt
Bez kategorii

Plan

written by Manufaktura Radości 24 marca 2012
Plan

Otworzyć okna na przestrzał, szeroko. Niech wymiecie, wywieje,
wywietrzy. Kurz z kąta, smutek z szafy, zimowe rozterki, jesienne
zwiędłe nadzieje, proste jak linijka zdania oznajmujące, co mówią, że to
już było, tamtego nie będzie, a czas nie z gumy.  Usiąść w tym
przeciągu i słuchać: jak zamiata obcasami wiatr, jak słońce rozpala
zmysły, jak ptaki śpiewają i drą się dzieci pod blokiem. Zmarznąć.  A
kiedy przyjdzie wieczór, zamknąć okna, wciągnąć do płuc świeżość
wniesioną z praniem i przy gorącej herbacie kontemplować co jest co, a
czego jeszcze nie ma.  Bo w tych drobinach tlenu za biurkiem, w tych
okruszynach powietrza z ulicy mieszka już najczystsza i witalna wiosna.
Zaprosić ją do stołu, niech usiądzie, wypije herbatę, zje ciasto. Opowie
co u niej, zamajaczy zielenią, zniknie z ciemną nocą. Jutro wróci
znowu. Zapraszać. Wylewnie zapraszać.

Codzienne
4 komentarze
0
Facebook Twitter Google + Pinterest
wcześniejsze posty
„Dzieci to radość czy harówka”
następne posty
Ona

MOŻE CI SIĘ RÓWNIEŻ SPODOBAĆ...

Co kot napłakał

10 grudnia 2012

Przeszłość kontra przyszłość

28 grudnia 2011

Kasztany

13 września 2011

O mnie,nie o mnie

23 lutego 2012

Konsumpcja, która zmienia świat??

13 marca 2010

Związki rozwiązki

16 listopada 2010

Banały

24 września 2012

Metafizyka brzucha

2 lutego 2010

Gdzieś pomiędzy

13 października 2014

Jeszcze trochę o szczęściu

18 listopada 2009

4 komentarze

Anonimowy 6 września 2012 - 18:30

A wieczorem smutnym przeczytać post na nowo odkrytym blogu, otrzeć łzę wzruszenia i wsłuchać się w nie-ciszę. W szczekanie psów u sąsiadki, szelest kocich łap, wołanie zatroskanego ptaka za oknem, co usiłuje przekrzyczeć alarm, ale nic z tego przecież, nie warto, zostaw. I wrócić do urwanego wątku, bo w tych literkach zgrabnych, w tych słowach urokliwych czai się zachwyt nad światem, nad sobą, nad duszą pokrewną gdzieś w przestrzeni myśli.

I choć mało we mnie wiosny, dziękuję za zaproszenie.

napisał: lady.kari 2012/04/05 22:52:24

Zaloguj się, aby odpowiedzieć
Manufaktura Radości 6 września 2012 - 18:30

🙂

Zaloguj się, aby odpowiedzieć
Anonimowy 2 marca 2013 - 21:22

tak bardzo potrzebuje wiosny w mojej przestrzeni,zmiany i nadzieii
oraz nowego zycia w sensie przenosnym i doslownym.Niech rosnie we mnie i wokol mnie.Dziekuje za kazdy post.

Zaloguj się, aby odpowiedzieć
免費 5 października 2018 - 08:49

倩碧卓越润肤乳,全新的倩碧有油黄油.升级配方,创新修护科技,提升弹润膜力,带来内润外弹光采肌.全新倩碧天才黄油+,专注修护天然肌肤保护膜力,成就弹润膜力升级,内润外弹,卓效不凡,倩碧小黄油带来更好的滋润护肤体验!

Zaloguj się, aby odpowiedzieć

Zostaw komentarz Cancel Reply

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

O mnie

O mnie

Witaj, nazywam się Małgosia Dawid, miło mi Cię u mnie gościć! Jestem pisarką, blogerką, a przede wszystkim kobietą, która... [Czytaj dalej]

Facebook

Facebook

Newsletter

Dawka inspiracji w Twojej skrzynce? Zostaw e-mail!

Ostatnie Wpisy

  • Style przywiązania i o tym dlaczego warto znać swój (oraz partnera)

    15 marca 2026
  • Początek roku? Przereklamowane! (zamiast noworocznych postanowień)

    2 stycznia 2026
  • Świetlik, który nie mógł świecić – opowieść o tym, że czasem nasze prawdziwe światło ukazuje się w ciemności

    2 grudnia 2025
  • Nie możesz rozkazywać swoim siłom witalnym – jak przeżyć końcówkę roku?

    28 listopada 2025
  • “Tam, gdzie kończy się czas” – nowa książka już dostępna

    13 listopada 2025

Newsletter

Dawka inspiracji w Twojej skrzynce? Zostaw e-mail!

  • Facebook
  • Instagram

@2018 - Manufaktura Radości. Realizacja: RekLama Design


W górę
Strona wykorzystuje pliki cookies do prawidłowego działania strony, w celu analizy ruchu na stronie, zapewniania funkcji społecznościowych oraz korzystania z narzędzi marketingowych. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?Zgadzam się