Manufaktura Radości
  • Strona Główna
  • Psychologia
  • Inspiracja
  • Życie
  • Sklep
  • Kontakt

Manufaktura Radości

  • Strona Główna
  • Psychologia
  • Inspiracja
  • Życie
  • Sklep
  • Kontakt
Bez kategorii

Nieodświętni od święta

written by Manufaktura Radości 30 maja 2010
Codziennie
rano przebieramy się za siebie. Zakładamy czyste ubranie, myjemy,
wyczesujemy z rozwichrzonych włosów sen, strząsamy z ramion resztki
marzeń, które przykleiły się do nas kiedy tuliliśmy poduszki i ruszamy
na podbój świata.
Ugładzeni, wyprasowani, odświętni, schludni. Prości jak linijka w wersji do pokazania światu.
Znam
takie kobiety, które zanim spojrzą sobie w oczy, muszą je pociągnąć
tuszem do rzęs , albo przynajmniej rozczesać włosy. Nigdy nie wychodzą
bez makijażu do ludzi, nawet najbliższych. To odbicie, które pojawia się
w lustrze po przebudzeniu, ta śpiąca twarz – to tabu – coś czego
nie znoszą i przed czym uciekają; coś co drażni ich serce i wzrok.
 Jeśli same nie akceptują siebie nagiej, obdartej z piękna nakładanego
warstwą co rano, to jak mogą się pokazać prawdziwie komukolwiek – w
miłości, w życiu – w rzeczywistości, która jak czarodziejskie
zwierciadło odbija i wyolbrzymia ich lęki?
Nie
kochać siebie i nie akceptować tej białej karty, która pojawia się na
naszym obliczu zaraz po uchyleniu powiek to straszna, najdotkliwsza
samotność, na którą skazujemy się w głębi serca sami.
Dlatego
czasami dobrze wstać i nie robić nic aby tą własną pozorną  brzydotę
zmyć. Pochodzić po domu w starym podkoszulku, z fryzurą na opak,
pouśmiechać się do cieni pod oczami, zaakceptować swoje proste,
zwyczajne ciało, pozwolić się tak zobaczyć i pokochać.
Doskonałość
niesie przerażającą pustkę. Za nią nie ma już nic –  a przed nią cały
ocean do przepłynięcia. Czyha tam tyle pułapek, zapadni, potworów
morskich, że nie warto tam docierać. Wysiłek włożony w  podróż ku
doskonałości nie opłaca się także dlatego, że na tą rajską wyspę dotrą
nieliczni. Warto więc zabijać się i pocić, aby na końcu drogi zostać
doskonałym, ale jednak.. rozbitkiem?  Równie opuszczonym i samotnym jak
Robinson Cruzoe?
Szkoda życia.
Akademia Dobrego Życia
3 komentarze
0
Facebook Twitter Google + Pinterest
wcześniejsze posty
Dzień MATKI w dwupaku
następne posty
Rzecz o gniewie czyli j… tą miseczką

MOŻE CI SIĘ RÓWNIEŻ SPODOBAĆ...

Grzech zaniedbania

26 czerwca 2013

“Kraina lodu” – film o strachu i sercu,...

20 lutego 2014

Kolory codzienności

9 września 2012

Żarliwość

27 maja 2013

Dyktat świadomego umysłu

12 kwietnia 2012

W obronie Bożej reputacji

22 kwietnia 2011

W dół rzeki

8 sierpnia 2012

Młodość

20 lutego 2013

Lizanie po wierzchu

14 października 2010

O słodyczy z łyżką dziegciu

7 czerwca 2011

3 komentarze

Anonimowy 23 sierpnia 2012 - 08:55

Zabawne, ale dziś rano wstałam z łóżka późno i poczłapałam do łazienki. Umyłam twarz i zęby. Nawet się nie czesałam. Spojrzałam w lustro i stwierdziłam, że jest OK. Dawno tak isę nie czułam.

napisał: renniekarnacja 2010/05/30 16:02:34

Zaloguj się, aby odpowiedzieć
Anonimowy 23 sierpnia 2012 - 08:55

Mi zbyt często zwaracają uwagę że powinnam sie malować bo wyglądam jak nastolatka .. ale czy to źle? ….

napisał: ses-ame 2010/05/31 22:02:01

Zaloguj się, aby odpowiedzieć
套裝 5 października 2018 - 10:17

關於雷射、極線音波提拉、電波提拉等一些似是而非或有爭議的事項的披露與討論。

Zaloguj się, aby odpowiedzieć

Zostaw komentarz Cancel Reply

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

O mnie

O mnie

Witaj, nazywam się Małgosia Dawid, miło mi Cię u mnie gościć! Jestem pisarką, blogerką, a przede wszystkim kobietą, która... [Czytaj dalej]

Facebook

Facebook

Newsletter

Dawka inspiracji w Twojej skrzynce? Zostaw e-mail!

Ostatnie Wpisy

  • Style przywiązania i o tym dlaczego warto znać swój (oraz partnera)

    15 marca 2026
  • Początek roku? Przereklamowane! (zamiast noworocznych postanowień)

    2 stycznia 2026
  • Świetlik, który nie mógł świecić – opowieść o tym, że czasem nasze prawdziwe światło ukazuje się w ciemności

    2 grudnia 2025
  • Nie możesz rozkazywać swoim siłom witalnym – jak przeżyć końcówkę roku?

    28 listopada 2025
  • “Tam, gdzie kończy się czas” – nowa książka już dostępna

    13 listopada 2025

Newsletter

Dawka inspiracji w Twojej skrzynce? Zostaw e-mail!

  • Facebook
  • Instagram

@2018 - Manufaktura Radości. Realizacja: RekLama Design


W górę
Strona wykorzystuje pliki cookies do prawidłowego działania strony, w celu analizy ruchu na stronie, zapewniania funkcji społecznościowych oraz korzystania z narzędzi marketingowych. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?Zgadzam się