Manufaktura Radości
  • Strona Główna
  • Psychologia
  • Inspiracja
  • Życie
  • Sklep
  • Kontakt

Manufaktura Radości

  • Strona Główna
  • Psychologia
  • Inspiracja
  • Życie
  • Sklep
  • Kontakt
Bez kategorii

Słowa dla Szaleńców

written by Manufaktura Radości 22 lipca 2013
Słowa dla Szaleńców

Ten wpis dedykuję wszystkim. A najbardziej tym, którzy jawnie, lub w skrytości ducha ciągle uważają, że w życiu liczą się wyłącznie zasady i stopień przystosowania do nich. 

Tym, którzy najbardziej na świecie boją się, że będą odstawać. Tym, którzy drżą przed odrzuceniem, wyśmianiem, wytykaniem palcami i obmawianiem za rogiem.  Tym, którzy czują się inni  –  i chcą tą inność w sobie pielęgnować, zamiast skazywać na banicję. Tym, którzy mają odwagę myśleć po swojemu. I żyć w ten sam sposób. Poza schematem, poza głównym nurtem, tam gdzie świeża woda przypływu łaskocze w nogi. 

To dla Was. 
Niech Wam służy!
“Te słowa są dla szaleńców. Nieudaczników, buntowników i tych, którzy sprawiają problemy. 
Okrągłych kołków w kwadratowych otworach. Do tych, którzy widzą rzeczy inaczej. 
Oni nie szanują zasad ani schematów. Możesz ich cytować, nie zgadzać się z nimi, wynosić ich na piedestał albo szkalować. 
Nie możesz tylko jednego; ignorować ich. Bo to oni wprowadzają zmiany. To oni wskazują ludzkości drogę. 
Niektórzy mogą w nich widzieć szaleństwo, my widzimy geniusz. Bo ludzie, którzy mają w sobie dość szaleństwa, by sądzić, że mogą zmienić świat, to ci, którzy go zmieniają. “


Zdjęcia i tekst cytatu: reklama Apple,  1997 r.

Akademia Dobrego ŻyciaInspiracja
3 komentarze
0
Facebook Twitter Google + Pinterest
wcześniejsze posty
Zaczaruj weekend!
następne posty
Wspólnota radości

MOŻE CI SIĘ RÓWNIEŻ SPODOBAĆ...

Wybieram dobre myśli

20 lutego 2012

Radość na receptę

19 września 2013

Na martwym koniu. Jak odpuszczać, kiedy naprawdę TRZEBA?

18 kwietnia 2012

Książkowy łańcuszek

28 lutego 2010

Jak siostra, siostrze

9 października 2014

Królowe życia

27 października 2014

Co z tą motywacją?

24 kwietnia 2014

Kiedy nie ma miłości…

8 maja 2013

“Nigdzie i nic”

24 listopada 2009

Więcej zysków niż strat

8 stycznia 2014

3 komentarze

Anonimowy 22 lipca 2013 - 15:25

Jedno tylko mi się tu nie podoba: gloryfikacja, bo "oni nie szanują zasad…", jakby zasady z gruntu były złe. Nieszanowanie zasad samo w sobie nie jest żadną cnotą. Nie każdy bunt jest sensowny i uzasadniony. Chodzi o to, by nie ulegać zaślepieniu i… nie popadać w skrajności. Z ogólną wymową się zgadzam 🙂

Zaloguj się, aby odpowiedzieć
DD 23 lipca 2013 - 06:48

Czyli dla mnie też…. Dzięki!!!!

Zaloguj się, aby odpowiedzieć
智能機械人 6 października 2018 - 14:26

廣告攔截

Zaloguj się, aby odpowiedzieć

Zostaw komentarz Cancel Reply

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

O mnie

O mnie

Witaj, nazywam się Małgosia Dawid, miło mi Cię u mnie gościć! Jestem pisarką, blogerką, a przede wszystkim kobietą, która... [Czytaj dalej]

Facebook

Facebook

Newsletter

Dawka inspiracji w Twojej skrzynce? Zostaw e-mail!

Ostatnie Wpisy

  • Style przywiązania i o tym dlaczego warto znać swój (oraz partnera)

    15 marca 2026
  • Początek roku? Przereklamowane! (zamiast noworocznych postanowień)

    2 stycznia 2026
  • Świetlik, który nie mógł świecić – opowieść o tym, że czasem nasze prawdziwe światło ukazuje się w ciemności

    2 grudnia 2025
  • Nie możesz rozkazywać swoim siłom witalnym – jak przeżyć końcówkę roku?

    28 listopada 2025
  • “Tam, gdzie kończy się czas” – nowa książka już dostępna

    13 listopada 2025

Newsletter

Dawka inspiracji w Twojej skrzynce? Zostaw e-mail!

  • Facebook
  • Instagram

@2018 - Manufaktura Radości. Realizacja: RekLama Design


W górę
Strona wykorzystuje pliki cookies do prawidłowego działania strony, w celu analizy ruchu na stronie, zapewniania funkcji społecznościowych oraz korzystania z narzędzi marketingowych. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?Zgadzam się